0-100 000 kg profesjonell tilpasset løfteplattform
Vi har et profesjonelt team med flere tiår med bransjeerfaring. Med avhengighet av den kontinuerlige dybdeutviklingen...
Hydraulisk løft systemer utnytter fluidkraftprinsipper for å oppnå kontrollert vertikal bevegelse med høy kraftmultiplikasjon. Denne tekniske undersøkelsen dekker grunnleggende ingeniører, applikasjonsspesifikke konfigurasjoner og produksjonskvalitetsstandarder som er essensielle for B2B-anskaffelser i bil-, industri- og logistikksektorer.
Hydrauliske systemer opererer på trykkoverføring gjennom innestengt væske. Kraftmultiplikasjon tilsvarer forholdet mellom stempelarealer, noe som gjør at kompakte aktuatorer kan generere betydelig løftekapasitet. Systemtrykket varierer vanligvis 15-25 MPa (2200-3600 psi) for industrielle applikasjoner.
Hydrauliske vs. mekaniske systemer:
| Parameter | Hydraulisk drev | Mekanisk skrutrekk | Pneumatisk drift |
| Krafttetthet | Veldig høy (25 MPa) | Moderat (mekanisk fordel) | Lav (maks. 0,7 MPa) |
| Posisjoneringsnøyaktighet | ±0,5 mm (med servoventiler) | ±0,1 mm (kuleskrue) | ±2,0 mm (komprimerbarhet) |
| Hastighetskontroll | Uendelig, glatt | Diskrete trinn eller variabel | Rask, mindre kontrollerbar |
| Overbelastningsbeskyttelse | Trykkavlastningsventiler | Mekaniske clutcher | Trykkregulatorer |
| Effektivitet | 75–85 % | 60–70 % | 20–30 % |
| Vedlikeholdsintervall | 2000 timer (væskeskifte) | 5000 timer (smøring) | 1000 timer (tørketrommel) |
Moderne heiser bruker lukkede senter lastfølende systemer for energieffektivitet. Stempelpumper med variabel fortrengning justerer strømmen etter behov, og reduserer varmeproduksjon og strømforbruk med 30-40 % sammenlignet med konstantvolumsystemer.
Hydraulisk lift for bilverksted applikasjoner krever spesifikke konfigurasjoner basert på utforming av servicerom og krav til kjøretøyets gjennomstrømning. Innleggsvalg bestemmer tilgjengelighet og arbeidsflyteffektivitet.
Design med to stolper bruker justerbare svingarmer for hjulfri tilgang, noe som krever nøyaktig plassering av kjøretøyets tyngdepunkt. Konfigurasjoner med fire stolper støtter oppkjøring med integrerte rullebaner, noe som muliggjør hjuljusteringstjenester.
Spesifikasjoner for billøft:
| Konfigurasjon | To-post symmetrisk | To-post asymmetrisk | Four-Post |
| Nominell kapasitet (kg) | 3000-4000 | 3000-4500 | 3500-12000 |
| Løftehøyde (mm) | 1800-2000 | 1.900-2.100 | 1700-2500 |
| Krav til buktbredde (mm) | 3400-3800 | 3200-3600 | 3000-3500 |
| Betongtykkelse (mm) | 200 (min 3000 psi) | 200 (min 3000 psi) | 150 (gulvmontert) |
| Primær applikasjon | Generell reparasjon, dekkservice | Karosseri, døradkomst | Oppretting, tunge lastebiler |
| Installasjonstid (timer) | 6-8 | 6-8 | 4-6 |
Kjøretøyets plassering påvirker kolonnebelastningen. Asymmetriske armkonfigurasjoner plasserer kjøretøyet 30 % bakover, noe som forbedrer dørklaringen, men krever verifisering av at 85 % av den nominelle kapasiteten ikke overskrides ved en enkelt stolpe.
Bærbar hydraulisk heis for garasje applikasjoner adresserer plassbegrensninger og fleksibilitet for flere kjøretøy. Mobilitetsteknikk må balansere transportabilitet med stabilitet under belastning.
Bærbare enheter bruker integrerte hjul (200 mm diameter, polyuretanhjul, 500 kg dynamisk belastning) med mekaniske nedtrekkbare stabilisatorer. Trilletilbaketrekking og jekkutplassering må skje sekvensielt for å forhindre ustabilitet.
Bærbare løftetekniske parametere:
| Spesifikasjon | Miniløft (pneumatisk/hydraulisk) | Mid-Rise saks | Full-Rise bærbar |
| Kapasitet (kg) | 2500 | 2800-3000 | 3000-3500 |
| Løftehøyde (mm) | 600-800 | 1000-1200 | 1800-2000 |
| Enhetsvekt (kg) | 150-200 | 350-450 | 800-1200 |
| Strømbehov | Butikkluft (0,6 MPa) eller 220V | 220V enfase | 380V trefase |
| Oppsettstid (minutter) | 5-10 | 15-20 | 30-45 |
| Stabilisatorfotavtrykk (mm) | 2000 × 1800 | 2400 × 2000 | 3000 × 2800 |
Bærbare heiser krever tipptesting i henhold til ANSI/ALI ALCTV-2017. Stabilitetsmarginen krever at enheten motstår veltemoment når den er lastet til 150 % kapasitet med plattformen helt uttrukket og sentrert ved plattformkanten.
Hydraulisk løftebord for lager installasjoner optimerer ergonomisk materialhåndtering, reduserer risikoen for arbeidsskader og øker gjennomstrømningseffektiviteten. Vertikal bevegelsesrekkevidde og plattformdimensjoner bestemmer bruksegnethet.
Løftebord eliminerer bøye- og løfteskader ved å plassere last i optimal arbeidshøyde (typisk 750-950 mm for stående operasjoner, 650-750 mm for sittende arbeid). Integrasjon med transportsystemer krever nøyaktig høydetilpasning (±5 mm).
Vår serie med smart logistikkutstyr oppfyller disse kravene, mye brukt i industrielle og kommersielle logistikkområder. Plattformkonfigurasjoner passer til standard palldimensjoner (1200 × 1000 mm) med kapasitetsområder på 2000-4000 kg.
Lagerapplikasjoner krever høysyklusholdbarhet. Standard drift (8 sykluser/time) bruker enkeltvirkende sylindre med gravitasjonsnedgang. Kraftige applikasjoner (20 sykluser/time) krever dobbeltvirkende sylindre med drevet nedstigning og oljekjølere for å håndtere termiske belastninger.
Velge en produsent av kraftige hydrauliske løftere krever verifisering av konstruksjonstekniske evner, sveisekvalifikasjoner og kvalitetsstyringssystemer. Bærende strukturer krever strenge fabrikasjonsstandarder.
Kraftige plattformer (5000 kg kapasitet) bruker Q345B konstruksjonsstål (flytegrense 345 MPa) med bokskonstruksjon. Sveiseprosedyrer følger AWS D1.1 eller EN ISO 15614-1 med 100 % ultralydtesting av kritiske skjøter.
Zhejiang Wizplus Smart Equipment Ltd. ble grunnlagt i 2021 og er lokalisert i den provinsielle økonomiske og teknologiske utviklingssonen i Deqing County, Huzhou City, Zhejiang-provinsen, Kina. Selskapet dekker et område på 40 000 kvadratmeter, inkludert en fabrikk på 20 000 kvadratmeter. Vår stålkonstruksjonsfabrikk er 20 meter høy, og betongkonstruksjonsfabrikken er 11 meter høy, utstyrt med 50-tonns og 16-tonns kraner, spesielt designet for produksjon av store metallkonstruksjonsdeler samtidig som den er egnet for produksjon av ulike størrelser av metallkonstruksjonsdeler.
Heavy-Duty Produksjonsspesifikasjoner:
| Komponent | Materialkvalitet | Fremstillingsmetode | Kvalitetsverifisering |
| Plattformdekk | Q345B, 6-8mm plate | Laserskjæring, CNC bøying | Dimensjonsinspeksjon ±1,0mm |
| Saksearmer | Q345B, rektangulært rør | Robotsveising, stressavlastning | UT-inspeksjon, sveiseprofil |
| Sylinderfat | 27SiMn sømløst rør | Honing, forkromning | Overflateruhet Ra 0,4 |
| Stempelstenger | 45# stål, induksjonsherdet | Hardkrombelegg (25μm) | Hardhet 60-65 HRC |
| Hengselpinner | 40Cr, slukket og temperert | CNC dreiing, sliping | Hardhet 28-32 HRC kjerne |
Vi har et erfarent design- og produksjonsteam med fagfolk som har vært dedikert til industrien i flere tiår. Det er et utstyrsproduksjonsselskap som integrerer FoU, design og produksjon. Strukturelle beregninger følger FEM 1.001 og EN 1993 (Eurocode 3) standarder, med endelig elementanalyse som validerer spenningskonsentrasjoner ved kritiske ledd.
Hydraulisk sakseløfter for industriell bruk bruker koblede parallellogrammekanismer for å oppnå vertikal bevegelse med høy stabilitet. Saksegeometri bestemmer løfteforhold og kraftkrav.
Sakseløfter bruker flere sammenkoblede pantografarmer. Den mekaniske fordelen varierer med forlengelse: tilbaketrukket posisjon krever maksimal kraft (lav mekanisk fordel), mens utvidet posisjon opererer ved redusert trykk (høy mekanisk fordel).
Sakskonfigurasjonsanalyse:
| Konfigurasjon | Enkel saks | Dobbel saks | Trippel saks |
| Løfteforhold (tilbaketrukket:forlenget) | 1:2,0 | 1:3,8 | 1:5,5 |
| Maksimal høyde (mm) | 3000 | 6000 | 12 000 |
| Plattformstørrelse (typisk) | 1800 × 1000 | 2000 × 1200 | 2400 × 1500 |
| Sylinderkraft (tilbaketrukket, kN) | 50-80 | 80-120 | 120-180 |
| Sidelastkapasitet (N) | 500 (statisk) | 300 (statisk) | 200 (statisk) |
| Typisk applikasjon | Vedlikehold av verksted | Lagerplukking | Antenninstallasjon |
Vårt firmas produkter dekker en rekke profesjonelt høyteknologisk utstyr, slik som arbeidsplattformer, smart logistikk og smart landbruk, som er mye brukt i mange felt som konstruksjon, industriell og kommersiell logistikk, landbruk. Sakseløftere for luftarbeid har rekkverk (1100 mm høyde), tåbrett (150 mm) og nødsenkesystemer. Utjevning av plattform opprettholder ±1,5° helning over full forlengelse.
Produksjonskvalitet avhenger av utstyrskapasitet og prosesskontroll. Høyeffekt laserskjæring sikrer kantkvalitet for sveisede sammenstillinger, mens robotsveising opprettholder konsistens på tvers av produksjonspartier.
Selskapet er utstyrt med forskjellige avanserte produksjonsanlegg, inkludert 12000W høyeffekts laserskjæremaskiner, 4000W helautomatiske laserrørskjæremaskiner, 300-tonns CNC-bøyemaskiner, fullt CNC-intelligente rørbøyemaskiner, en sveiserobotsamlelinje, CNC-dreiebenker, en storskala intelligent malingsmonteringslinje for spraying og spraying av plast, lakk, utstyr, samt et intensivert testutstyr og forsøkssenter for ulike produkter og tilbehør.
Spesifikasjoner for produksjonsprosess:
| Prosess | Utstyrsspesifikasjon | Evne | Toleranse |
| Plateskjæring | 12 000W fiber laser | Opptil 25 mm bløtt stål | ±0,1 mm |
| Skjæring av rør | 4000W automatisk laser | Φ20-Φ200mm, 6m lengde | ±0,15 mm |
| Bøyning | 300 tonns CNC kantpress | 4000 mm lengde, 12 mm tykkelse | ±0,5° vinkel |
| Sveising | Robotlinje (6-akset) | Kontinuerlig MIG/MAG | ISO 5817 klasse B |
| Overflatefinish | Intelligent malelinje | Maling, pulverlakk, e-coat | 80-120μm tykkelse |
Vårt intensiverte testutstyr og eksperimentelle senter validerer produktytelse gjennom statisk belastningstesting (125 % nominell kapasitet), dynamisk sykling (10 000 sykluser) og miljøeksponering (saltspray, temperatursykling).
Eksportmarkeder krever samsvar med regionale standarder (CE-merking for Europa, ANSI for Nord-Amerika, AS for Australia). Dokumentasjonspakkene inkluderer strukturelle beregninger, sveiseprosedyrer og materialsertifiseringer.
Selskapets produkter eksporteres til mange land og regioner som Europa, Amerika, Midtøsten og Sørøst-Asia, og har fått konsekvent anerkjennelse fra internasjonale kunder. Samtidig utvikler selskapet aktivt hjemmemarkedet, har hundrevis av distributører og har et komplett salgs- og ettersalgsservicenettverk.
Omfattende servicenettverk gir reservedeler tilgjengelig (10 års forpliktelse for kritiske komponenter), teknisk dokumentasjon og feltservicestøtte. Fjerndiagnosefunksjoner muliggjør feilsøking via IoT-aktiverte hydrauliske overvåkingssystemer.
Selskapet har alltid holdt seg til kjernekonseptene profesjonalitet, innovasjon, integritet og effektivitet, aktivt respondert på nye utviklingskonsepter som grønt og lavkarbon, insistert på produktdesignkonseptene elektrifisering, grønngjøring og intelligens, og omfattende forbedring av kvaliteten på selskapets produkter. Vi hilsen velkommen brukere og venner i inn-og utland for å besøke selskapet for kommunikasjon og samarbeid. La oss fremme utviklingen av luftarbeidsindustrien på høyt nivå og skape en bedre fremtid sammen.
Nominell kapasitet bestemmes gjennom statisk testing ved 125 % av nominell belastning (i henhold til EN 1494 eller ASME B30.1), etterfulgt av dynamisk testing ved 110 % nominell belastning gjennom hele reisesykluser. Strukturelt design inkluderer sikkerhetsfaktorer på 2,0 for stålkomponenter (flytegrense) og 3,0 for hydrauliske sylindre (sprengtrykk). Kraftig hydraulisk løfteprodusent sertifisering krever tredjeparts vitne til disse testene. Vårt testsenter gjennomfører 100 % trykktesting av sylindere ved 1,5x arbeidstrykk før montering.
Standardapplikasjoner bruker ISO VG 46 hydraulikkolje med viskositetsindeks >95. Lavtemperaturmiljøer (-20°C) krever VG 32, mens høytemperaturoperasjoner (>60°C omgivelsestemperatur) drar nytte av VG 68. Væskeanalyse bør utføres hver 2000. driftstime eller årlig, og sjekke for partikkelforurensning (ISO 4406 18/16/13 maks. %), vanninnhold, syre og <00. KOH/g). Filterelementer må skiftes etter 500 timer eller når differensialtrykket overstiger 0,5 bar.
Ja, hydraulisk sakseløfter for industriell bruk tilpasning inkluderer plattformdimensjoner (opptil 6m × 3m), kapasitetsøkninger (opptil 20 000 kg), spesialiserte belegg (rustfritt stål for matforedling, eksplosjonssikkert for farlige områder) og integreringsfunksjoner (rullebaner, dreieskiver, tiltfunksjoner). Tilpassede løftebord for lagerautomatisering kan inkludere automatisert posisjonering (±2 mm nøyaktighet) og integrasjon med WCS (Warehouse Control Systems). Ledetiden for utvikling for tilpassede design varierer 8-12 uker etter designgodkjenning.
To-post hydraulisk heis for bilverksted installasjoner krever minimum 200 mm betongtykkelse ved 3000 psi (20,7 MPa) trykkfasthet, med 1 % armering. Fire-post heiser kan bruke overflatemonterte konfigurasjoner med passende gulvbelastning (minimum 150 mm betong). Jordbærende kapasitet må overstige 150 kPa; dårlige jordforhold krever konstruert fotfeste. Ankerbolter (M16-M24, grad 8.8) krever epoksyinstallasjon med minimum 100 mm nedstøpingsdybde. Verifisering etter installasjon inkluderer trekktesting ved 50 % av boltens belastning.
Bærbar hydraulisk heis for garasje stabilitet er avhengig av design med lavt tyngdepunkt og utvidede basisdimensjoner. Stabilisatorjekker (skrue eller hydrauliske) overfører last direkte til gulvet, og omgår rullehjul under løfteoperasjoner. Stabilitetsberegninger sikrer at veltemomentet (last × horisontal avstand fra sentrum) forblir under 75 % av motstandsmomentet (enhetsvekt × grunnradius). Forriglingssystemer forhindrer løfteoperasjon med mindre alle stabilisatorer er helt utplassert og bekreftet via endebrytere. Gulvbelastning må ikke overstige 3,5 MPa for å hindre betongknusing.
Vi har et profesjonelt team med flere tiår med bransjeerfaring. Med avhengighet av den kontinuerlige dybdeutviklingen...
CKJC0705EH CKJC0604EH CKJC0503EH mini elektrisk hydraulisk styring mobil sakseløfter er designet for effektive operas...
Den hydrauliske selvgående sakseløfteren kan enkelt kjøres og flyttes på flatt og fast underlag og byggeplasser innen...